סקירה מעודכנת של מאמרים מהספרות המדעית העולמית בשיתוף עם החטיבה הישראלית של הארגון הבינלאומי למחקר דנטלי IADR
  
15/1/2019

סמנו ביומנכם - 4-7 פברואר 2019. ימים פתוחים ב-GC-IDS. הרצאות, סדנאות, הנחות

האירוע בשיתוף מרכז ההשתלמויות IDS, קויפמן 4 תל אביב
הרצאות שיתקיימו במסגרת הימים הפתוחים ב-GC-IDS
4-7.2.19 / מרכז ההשתלמויות IDS, קויפמן 4 ת"א

-אספקטים בטיפול שיקומי משולב / פרופ' עמי שמידט
הטיפול השיקומי המשולב דורש התיחסות מולטי-דיסיפלינרית, המבוססת על התמודדות עם שתי המחלות הדנטליות העיקריות - עששת ומחלת חניכיים. התמודדות זו מבוססת על רבדים שונים של טיפול - הקניית הרגלים נכונים למתרפאים כבסיס, ומעבר לכך, עם העליה במורכבות הטיפול, הצורך בשילוב תחומי מומחיות שונים (אנדו, פריו, אורתו, רפ' הפה, כירורגיה) כדי לתת מענה לפתולוגיות השונות. הרצאה זו תציג את האספקטים השונים של הטיפול המשולב, כולל במצבי טראומה דנטלית, תוך דגש על שימור שיניים וחומר שן כאחד.

 תכנון וביצוע אופטימליים של שתלים דנטליים / ד"ר בני כרמון
תכנון שתלים דורש, לפני הכל, התחשבות בתוצאה הסופית הרצויה, אל מול המצב הקיים. לכל מקרה יש להתאים את סוג השתלים, מספרם, מיקומם והאוריינטציה שלהם, בהתאם לשיקום המתוכנן. הרצאה זו תסקור את מערכת השתלים של חברת GC, שנכנסת בימים אלה לישראל, ושלבי העבודה השונים בביצוע השתלים, החל מהתכנון ועד היישום בפועל, תוך התבססות על הצגת מקרים קליניים.

השתלת רקמה רכה וקשה - לצאת מאזור הנוחות / Dr. Juraj Brozović - קרואטיה
הצלחתם של שתלים דנטליים תלויה במידה רבה בנפח העצם והרקמה הרכה ברכס מחוסר השיניים. טכניקות כירורגיות וחומרים מתקדמים מעניקים כיום לרופא גישה ביולוגית לשליטה ביכולת החיזוי, בהצלחת תהליך ההשתלה ובתוצאה האסתטית של התהליך.

מבוא לאורתודונטיה קדם-שיקומית / ד"ר יואב מזור
אילו אלמנטים בסיסיים בטיפול האורתודונטי המכין יאפשרו טיפול שיקומי מושלם? בואו ללמוד על הטכניקות האורתודונטיות המודרניות לקבלת תוצאות מהירות יותר ובקלות, על עקרונות בסיס באסתטיקה, על השליטה ברקמות קשות ורכות, על מיקום השיניים והמרחב הטיפולי ועוד.

הטיפול האנטי-מיקרוביאלי בלייזר / ד"ר שרונית הלפט

מתוך הטווח הרחב של היישומים הקליניים המתאפשרים הודות ללייזר הדנטלי, יישום מרכזי, אשר אינו זוכה ליחסי ציבור ראויים, הוא הטיפול האנטי-מיקרוביאלי.
הרצאה זו תסקור את השימושים בלייזר הדנטלי למטרות חיטוי בפרוצדורות שונות, החל מחיטוי תעלות שורש וכלה בטיפול בפרי-אימפלנטיטיס, ותציג ספרות מחקרית עדכנית ופרוטוקולים קליניים המאפשרים לשפר את התוצאות האנטי-מיקרוביאליות והקליניות באמצעי זה.

שליטה בזיהום / ד"ר אלון עמית – הרצאה לשינניות ולסייעות
מיקרואורגניזמים מהווים גורם סיכון משמעותי במרפאת השיניים, לא רק כשמדובר בשיני המתרפאים, אלא גם כשמדובר בבריאות המתרפא והצוות המטפל. הרצאה זו תדון בדרישות למניעת העברת זיהום ובאמצעים השונים שיכולים להבטיח את בריאות הצוות המטפל והמתרפאים.

סדנאות שיתקיימו במסגרת הימים הפתוחים ב-GC-IDS
4-7.2.19 / מרכז ההשתלמויות IDS, קויפמן 4 ת"א


הלייזר הדנטלי - הרחבת טווח אפשרויות הטיפול / Dr. Dimitris Strakas, יוון
לייזר דנטלי מאפשר כיום מגוון פעולות מתקדמות - מעיצוב רקמה רכה, פעולות כירורגיות וחיטוי תעלות שורש, ועד להבהרת שיניים ורפואת שיניים משמרת. בסדנה מעשית זו נלמד את יסודות השימוש בלייזר, נדון על אפשרויות השימוש ונתנסה בביצוע תהליכים כירורגיים באמצעות לייזר דיודה.

הכנה טרום-שיקומית ביו-מימטית / Dr. Raimond van Duinen
חומרים מתקדמים מאפשרים הכנת שיקום מודבק על שיניים ללא צורך בטיפול שורש, כמו גם שיקום ביומימטי וביו-קומפטבילי של הכותרת לפני שיקום השן גם לאחר ט"ש. בסדנה זו נדון בתפקיד של גלאס יונומרים להשלמה כותרתית ולהדבקת שיניים לשיקום פרותטי, ונתרגל את הביצוע על מודלים מתקדמים.
שחזורים אחוריים - לרפא או להרוס?/ Dr. Raimond van Duinen
השימוש בדורות החדשים של הגלאס יונומרים מאפשר לשנות את הגישה מ"לקדוח ולסתום" ל-"לאטום ולרפא". בסדנה זו נלמד על הרקע ובחירת המקרים, כמו גם טכניקות פשוטות המאפשרות להפוך את השימוש בגלאס יונומר לעמיד ועם נקודת מגע מיטבית.

טיפול שמרני ואפקטיבי באמצעות סילון אבקה אקטיבית / ד"ר סטפן שאולוב – הרצאה לרופאים ולשינניות
טיפול זעיר-פולשני חדשני בסילון אבקה אקטיבית (air abrasion) מאפשר לא רק הסרת כתמים, אלא גם הכנת חללים משמרים, סילוק שחזורים ישנים ודבקים אורתודונטיים, הסרת אבנית, הקטנת רגישות צווארית, טיפול בפרי-אימפלנטיטיס, הסרת אבנית ורובד תת-חניכי ואף שיפור חוזק הקישור בשחזורים בלתי-ישירים ובסמכים אורתודונטיים. בסדנה זו נלמד על הנושא ונתרגל את הטכניקה באופן מעשי.

שחזורים אחוריים בילדים לאחר עידן האמלגם / ד"ר רולי ברקוביץ'
צמצום השימוש באמלגם, בין השאר כתוצאה מהנחיית משרד הבריאות, דורש היערכות מחדש והתאמת הטיפול בילדים. בסדנה מעשית זו נלמד על בחירת חומר השחזור המתאים, תכונות ואינדיקציות לשימוש, וביצוע יעיל בשרידות גבוהה של שחזורים מרוכבים וגלאס יונומרים בילדים.

סוד האדהזיה הדנטלית כבסיס לשיקום ארוך טווח / ד"ר פיראס חארוף
מהפכת האדהזיה הדנטלית היא הבסיס לרפואת השיניים המודרנית, וממשיכה להתעדכן ולהתפתח. סדנה מעשית זו תסקור את עקרונות האדהזיה, ותסייע להבין את אופן הכנת חומר השן, חומר השחזור, חומרי ההדבקה והשילוב בין כלל הגורמים הללו - כדי להשיג שיקום המחזיק מעמד לאורך זמן. הסדנה כוללת תרגול מעשי תחת הדרכה.

הימים הפתוחים ב-GC-IDS
לפירוט כל ההרצאות והסדנאות: https://bit.ly/2EJ3N0A
ללוח זמנים ולהרשמה: https://bit.ly/2T8aAoq