סקירה מעודכנת של מאמרים מהספרות המדעית העולמית בשיתוף עם החטיבה הישראלית של הארגון הבינלאומי למחקר דנטלי IADR
  
9/2/2020

כיצד ייראה ויפעל הסורק האינטראאורלי מהדור הבא?

מאת צ'אקיר צבי – מנכ"ל דנטל צ'אקיר
כיצד תיראה הסריקה האינטראוראלית בדור הבא של הסורקים?
המטרה:
סריקה דיגיטלית נוחה יותר למטופל וקלה יותר למפעיל, ובמקביל פישוט התקשורת בין המרפאה למעבדת השיניים. כל זאת ייושם באמצעות שילוב של טכנולוגיה חדשנית עם עיצוב עדכני של הסורקים.

מה תהיינה תכונות הסורק האינטראאורלי בדור הבא של הסורקים?
המטרה:
התייעלות מכל הבחינות עם שיפור יכולות הסריקה ושיפור הארגונומיה ביחס לסורקים הגדולים, הכבדים והלא נוחים הקיימים. סורקים שיהיו קלים לתמרון ואחיזה, עם קצה קטן וראשים מתחלפים בזוויות שונות, המאפשרים סריקה בתנאים מאתגרים וההופכים את אותם מקרים לפשוטים מאד לסריקה. הסורקים יהיו מאוזנים היטב ורצוי עם רצועת שורש כף יד מובנית המונעת נפילה בטעות.

יכולות סריקה:
הסורקים יהיו בעלי יכולת סריקה מתמשכת המאפשרת לחזור מידית, אם יש צורך, על כל האזורים הזקוקים לנתונים רבים יותר, ע"מ להבטיח שהסריקה תהיה מושלמת בכל פעם, ובכך למנוע את ההכרח לביצוע סריקה מחדש. התוצאה כל פגישה תהיה יעילה מתחילתה ועד סופה. הסורקים יאפשרו מעבר מידי בין מצבי הלסת העליונה והתחתונה ישירות מהסורקים עצמם, מה שיאפשר להתמקד יותר בצרכיו של המטופל.
הסורקים יהיו בעלי יכולת סריקה רציפה המאפשרת לעשות הפסקות במידת הצורך, כלומר ללא צורך להתחיל מחדש את הסריקה אם המטופל זקוק לרגע הפסקה באמצע הסריקה. (שימושי במיוחד כאשר מטופלים מתקשים לשבת בשקט בפרקי זמן מסוימים).

מהירות טורבו:
הסורקים יציעו סריקות טורבו מהירות מאד ויהיו בעלי עיצוב עדכני ופחות חודרני, כך שהסריקות תהפוכנה ל"משחק ילדים", נוחות ופשוטות ויחד עם זאת מוכחות כמדויקות, כך שסריקת לסת שלמה למשל תארך 30 שניות או פחות.

התאמת צבע:
הסורקים יהיו בעלי טכנולוגיית התאמת גוונים חדישה ומהפכנית, (הידועה בעולם כפונקציית חלוקת ההשתקפות דו כיוונית - BRDF), הלוכדת ערכי הגוון באמצעות מספר תצוגות מכל זווית סריקה, מה שמוביל להתאמה מדויקת. (זאת בשונה מסורקים מהדור הישן, האוספים רק ערכים מתצוגה אחת).
כלומר הסורקים יתאימו צבע מדויק בצורה חכמה באמצעות אלגוריתם המציע אפשרות להתאמת גוונים אינטליגנטית בכל אזורי חלל הפה והמזהה באופן מיידי את גוון האמייל כדי לקבל התאמה מושלמת. נתוני הצבעים הללו יומרו לדוח התאמת גוון אוטומטית עם מידע רב-שכבתי של האזור המיועד כך שניתן יהיה בלחיצת כפתור לשלוח דוח מפורט למעבדת השיניים על מנת להבטיח אסתטיקה אופטימלית והתאמת גוונים לשיקום.

ולסיום:
יהיו לוא סורקים שהרופאים יוכלו לבצע סריקה אחת בתחילת הטיפול, ומתוך כך הם יוכלו להמשיך בכל זרימת עבודה שירצו על סמך העדפותיהם האישיות או בהתאם לאינדיקציות הקליניות הנדרשות להם.
סורקים שיתנו תוצאות מדויקות ואיכותיות בכל סוגי הטיפולים ברפואת שיניים ללא יוצא מהכלל.
אלו יהיו הסורקים האינטראאורלים מהדור הבא, The NEXT Generation