סקירה מעודכנת של מאמרים מהספרות המדעית העולמית בשיתוף עם החטיבה הישראלית של הארגון הבינלאומי למחקר דנטלי IADR
  
מבזקים חמים
26/4/2020

מכתב לחברים של ד"ר ירון אבני, DMD, נשיא העמותה הישראלית להשתלות דנטליות

חברי עמותה יקרים,
אף אחד מאיתנו לא העלה על דעתו כמה ישתנה העולם שסביבנו לאורך חודשים ספורים. לפני חודשיים, כולנו עוד הפעלנו את מרפאות השיניים שלנו כרגיל; הלכנו או תכננו ללכת לכנסים שונים; תכננו נסיעות לחו"ל... גם העמותה שלנו תכננה שנת פעילות מלאה בימי עיון מרתקים, אך לאור המשבר שפקד את העולם כולו, נאלצנו כולנו לחשב מסלול מחדש.
ענף רפואת השיניים מושבת מעבודה כמעט לחלוטין מזה כחודש וחצי. ברגעים בהם נכתבות שורות אלה, מתוכננת חזרה לפעילות חלקית בהתאם לקצב ירידת ההידבקויות בנגיף הקורונה. בתקופה בה לא עבדנו, ספגנו - כמו ענפים רבים במשק - פגיעה כלכלית קשה, וממדיה המלאים יתבררו, כפי הנראה, רק כשנחזור לעבוד, ואני מקווה שזה יקרה בהקדם.
ענף רפואת השיניים התארגן במהירות, והשתדלנו לבלות את תקופת ההסגר בלמידה משותפת, בשלל הרצאות אונליין שאורגנו במהירות. גם העמותה תרמה את חלקה למאמץ ארגון הוובינרים, ונמשיך לעשות זאת גם בעתיד, כל עוד תוגבל האפשרות שלנו להתכנס יחד. זה המקום להודות לכל מי שתרם מידיעותיו והעשיר אותנו בהרצאות, בין אם מטעם העמותה, ההסתדרות, האיגודים השונים או החברות המסחריות. שיתוף הידע הזה מבורך, וראוי שיימשך גם הלאה. אנו, מצדנו, מקווים לחזור לפעילות שגרתית כבר בחודש
יוני.
אני רוצה גם להודות לכל חברי העמותה הממשיכים איתנו בשנת הפעילות הנוכחית. בשל צמצום הפעילויות והכנסים, כלל חברי העמותה והחברות המסחריות התומכות בנו יקבלו הטבה, ופרטיה נשלחים לכל חבר בדואר בימים אלה ממש, בצירוף שי צנוע ומחכים - כאות הוקרתנו על התמיכה המתמשכת, ועל ה"ביחד" שלנו כקבוצה של רופאי שיניים צמאים לידע. רק יחד נוכל לכל האתגרים והמשברים – אלה שהיו ואלה שעוד נכונו לנו.

בברכת עמיתים, שלכם,
ד"ר ירון אבני, DMD,
נשיא העמותה הישראלית להשתלות דנטליות (ע.ר