תושבת יוקנעם (48), ננטשה על ידי רופא השיניים שלה, באמצע תהליך השתלה, ללא שיניים וכשהיא נתונה בכאבים עזים – כך נטען בתביעה אותה הגישו בשמה עוה"ד רן שפירא ורותם ציוני, ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא.

על פי התביעה, האישה פנתה למרפאתו של רופא השיניים בעיר מגוריה, יוקנעם, לצורך שיקום הלסת התחתונה, לאחר שסבלה ממספר שיניים ניידות. לדבריה, הרופא המליץ לה לבצע שיקום באמצעות תותבת שתיתמך על ארבעה שתלים.

לדברי עו"ד שפירא, בנקודה זו ציינה מרשתו בפני הרופא, כי היא נבדקה כבר על ידי מספר מומחים להשתלת שיניים, וכולם סירבו לטפל בה, שכן, לדבריהם, אין בלסתותיה די עצם לצורך ביצוע ההשתלות.

על פי התביעה, רופא השיניים דחה את דבריה מכל וכל, ומסר לה, כי יש לה די עצם לבצע את ההשתלות, וכי לא צפויה לה שום בעיה אסתטית ושום הפרעה באכילה.

חרף כך, נטען בתביעה, לא טרח הרופא לפרט בפני התובעת את מהלך הטיפול, את הכאבים והנפיחויות הכרוכים בו, ואת הסיבוכים האפשריים העלולים להיווצר בגינו. בנוסף, ובניגוד לדין, לא החתים הרופא את התובעת על טופס הסכמה מצדה לקבלת הטיפול.

על פי התביעה, עקר הרופא מספר שיניים מלסתה התחתונה של התובעת והחדיר אליה ארבעה שתלים. כעשרה ימים לאחר מכן, כך נטען, הניח הרופא תותבת על השתלים, אך זו הייתה עבה ומגושמת, והתובעת החלה לסבול מכאבים, ומחוסר יכולת לאכול.

עקב תלונותיה, ביצע הרופא תיקונים והשחזות שלא צלחו, ואז הציע לתובעת להתקין כתרים על השתלים, אך אלה, כך נטען, היו מגושמים ולא התאימו למבנה פיה.

או אז, הגיע שיא השיאים בהתנהלות הרופא, כך על פי התביעה. "כאשר העזה האישה להלין בפני הרופא על הסבל הרב, ואי הנוחות שהיו מנת חלקה כתוצאה מהטיפול, הודיע לה הרופא שהוא אינו מוכן לטפל בה יותר, והותיר אותה עם שתלים ללא כתרים וללא תותבות, כלומר: ללא שיניים" טוען עו"ד שפירא.

לכתב התביעה, שאותו הגיש לאחרונה עו"ד שפירא, צורפה חוות דעתו של פרופ' שלמה ברק, רופא שיניים ומומחה לכירורגיית פה ולסת, אשר קבע חד משמעית, כי הטיפול בתובעת היה רשלני ביותר, וגרם באופן ישיר לנזקיה הקשים.

לדברי פרופ' ברק, התותבת העבה והמגושמת, שהונחה בפיה של התובעת, לא התאימה לשתלים ולמבנה לסתה, ובשל כך התפתחה דלקת סביב השתלים. לדבריו, החדרת השתלים נעשתה בצורה לקויה, ובשל כך נגרמו לתובעת כאב וסבל מיותרים.

פרופ' ברק קבע לבסוף שהתובעת תיאלץ לעבור טיפול חילופי, כירורגי ושיקומי, הכרוך בכאב וסבל משמעותיים. הוא העריך את עלות הטיפולים להם תזדקק בכ-53 אלף שקלים.

בתביעה מבקש עו"ד שפירא מבית המשפט לחייב את הרופא ואת חברת הביטוח המבטחת אותו, לפצות את האישה בסכום המקסימלי שבסמכותו של בית המשפט (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

תגובת הרופא המטפל: "המטופלת הגיעה אליי וקיבלה תוכנית טיפול לפי הדרישה שלה, כמו כל לקוח אחר. עשינו לה את השתלים, אחרי שעשינו שתלים עשינו לה תותבות ואז היא התלוננה שזה לא נוח. לאחר זמן מה, היא הסכימה לעשות כתרים על השתלים, התחלנו לבדוק את הכתרים ותוך כדי טיפול הלקוחה התלוננה שזה לא יפה ולא מתאים לה ואז היא לא רצתה להמשיך. לא מפסיקים טיפול לשום מטופל, חייבים להמשיך עד הסוף."

עו"ד רן שפיראhttps://www.rlaw.co.il הינו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.