כל שיניו העליונות של תושב באר שבע (60)  לא יוכלו להשתקם לעולם, בשל טיפול משקם שבוצע ברשלנות – כך נטען בתביעה אותה הגישה בימים אלה עו"ד מורן אברהמי יום טוב, בשמו של המטופל, נגד קליניקה פרטית בבאר שבע, הרופאים המטפלים בה וחברות הביטוח שמבטחות אותם.

על פי התביעה, לפני כארבע שנים וחצי פנה התובע למרפאת שיניים בבאר שבע, כדי להשתיל שיניים בלסת השמאלית העליונה, ולתקן פגמים אסתטיים בשיניו הקדמיות.

על פי התביעה, בקליניקה קיבלה את פניו הבעלים ומנהלת המרפאה, וערכה לו תכנית טיפול, למרות שאין לה שום הסמכה ברפואת שיניים, או בכל מקצוע רפואי אחר.

לדברי עו"ד יום טוב אברהמי, תכנית הטיפולים לתובע נקבעה אך ורק על סמך פענוח צילומי השיניים, שגם הם בוצעו בלא סמכות, על ידי מנהלת המרפאה. על פי התביעה, לתובע לא נעשתה כל בדיקה קלינית מקדמית, לא הוסברה לו תוכנית הטיפול לפרטיה, והוא גם לא הוחתם על הסכמה לבצע אותה.

תכנית הטיפול כללה התקנת שלושה שתלים בלסתו הימנית העליונה של התובע, וזאת תוך התעלמות מוחלטת מחוסר השיניים בלסתו השמאלית העליונה – שבגינה פנה למרפאה מלכתחילה.

אך בכך רק החל מסעו המייסר והקפקאי של התובע, כך טוענת עו"ד יום טוב אברהמי. הרופאים במרפאה הבאר-שבעית חרגו לחלוטין מתכנית הטיפול המקורית עקרו שיניים, השתילו ארבעה שתלים בצדה הימני העליון של הלסת, ולא צד שמאל שבגינו פנה המטופל מלכתחילה לטיפול. כמו כן, ביצעו הרופאים הרמת סינוס בצד ימין ללא כל  צורך רפואי.

לדברי עו"ד יום טוב אברהמי, רק לאחר התקנת השתלים נאמר לתובע כי הוא סובל ממחלת חניכיים קשה, ורק אז הוסבר לו, כי בשל כך תיתכן בעייתיות מבחינת שרידות השתלים.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית  של מומחה בתחום רפואת השיניים

אשר קבע כי הטיפול בתובע היה רשלני, וכי רצף של טעויות גרם לנזקיו הקשים. המומחה מתח ביקורת על כך שתוכנית הטיפול לא נערכה על ידי רופא וכן שלא בוצע צילום סיטי לפני ביצוע ההשתלות דבר שגרם לטעויות בשיקול הדעת הרפואי.

באשר למחלת החניכיים של התובע, קבע המומחה: "במצב פריודונטלי חמור יש להתייחס למחלת החניכיים ולטפל בה לפני התקנת השתלים ולא לאחר מכן. מחלת חניכיים פעילה עלולה להוביל לכישלון השתלים והשיקום". עוד קבע המומחה, כי הרמת הסינוס שבוצעה לתובע הייתה מיותרת, וכי ניתן היה להימנע ממנה.

עו"ד יום טוב אברהמי טוענת, כי לאורך כל הטיפולים, התלונן התובע שוב ושוב בפני צוות המרפאה, על כך שהטיפול שהוא מקבל לקוי. לדבריה, כל תלונותיו ובקשותיו להחליף את הרופאים שטיפלו בו נפלו על אוזניים ערלות.

לדברי עו"ד אברהמי יום טוב, בעקבות הטיפול הרשלני מחלת החניכים ממנה סבל התובע החמירה מאוד, והורידה את פרוגנוזת השיקום בצורה משמעותית. כעת סובל התובע מכאבים עזים בלסתות ומקשיי לעיסה, וייאלץ לעבור טיפולים משקמים ארוכים ויקרים.

בתביעה מבקשת עו"ד יום טוב אברהמי מבית המשפט השלום בתל אביב, לחייב את הקליניקה, את שני הרופאים המטפלים ואת חברות הביטוח שמבטחות אותם, לפצות את המטופל בסכום המקסימלי שבסמכותו של בית המשפט (2.5 מיליון שקלים).

עו"ד ונוטריון מורן אברהמי יום טוב https://www.moranadv.com  מתמחה בתביעות רשלנות רפואית וביטוחי בריאות וסיעוד .