שר התקשורת יועז הנדל בבשורה לעצמאים ועסקים קטנים: המספרים המקוצרים שלא היו בשימוש יוחזרו לשיווק

 שר התקשורת, יועז הנדל: "עוד משימה במסגרת ניקוי השולחן של סוף הקדנציה. כוכבית לעסקים קטנים נועדה לעזור לעצמאים ולעסקים קטנים ובינוניים. בעקבות ביקוש של עסקים למספרים מקוצרים החלטנו להחזיר מספרים רבים שלא בשימוש לשוק לאחר שהוחזקו בידי גורמים שונים. בהתאם להחלטה, כל בעל עסק יוכל לרכוש באופן שוויוני מספר מקוצר לעסק שלו לרווחת ציבור הלקוחות שלו. אנחנו ממשיכים לתקן עיוותים בשוק ולהחזיר את הכח לעסקים הקטנים ולצרכנים".

 מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר-בן חורין: "ההחלטה ששר התקשורת קיבל היום היא בשורה של ממש לעסקים הקטנים שמחכים זמן רב למספר מקוצר. בעלי העסקים הקטנים והעצמאים יוכלו להשיג באופן נוח ושקוף מספרים מקוצרים שיסייעו ללקוחות שלהם למצוא אותם בקלות".

שר התקשורת יועז הנדל הכריז היום (ב׳) על תיקון עיוות בשוק והחזרתם של מספר רב מאוד של מספרי כוכביות מקוצרים המשמשים עסקים קטנים ועצמאים.  ההחלטה תאפשר שיווק שוויוני של המספרים המקוצרים על ידי הספקים המורשים בתחום התקשורת המספקים שירותי טלפוניה קווית. בנוסף, בעלי עסקים ועצמאים יוכלו לעשות שימוש בכוכביות שברשות ספקי התקשורת והמשווקים, אך הסכם הרכישה שלהם יהיה מעתה רק מול ספקי התקשורת. הספקים המורשים יפרסמו את המספרים הפנויים והתפוסים באתרי האינטרנט שלהם ויעדכנו את הרשימות באופן שוטף.